top of page
Szukaj

Z radosnymi sercami


Radość zagościła w sercach dzieci ze SP nr 72 z Krakowa, które z entuzjazmem zażywały klimatów indyjsko-justowskich podczas misyjnej majówki w domu Sióstr Klawerianek w Krakowie. Podróż do Indii, na którą zabrała dzieci s. Priscilla była pełna przygód, między innymi dlatego, że trzeba było porozumiewać się w języku manipuri, w którym mówiła s. Priscilla. Na dodatek trzeba było jeszcze pisać “obrazkowym pismem” najważniejsze słowa na świecie: dzień dobry, przepraszam, dziękuję i do widzenia. Dzieci wykazały super zdolności w poznawaniu nowego obrazkowego języka: pisanego, mówionego i śpiewanego.

Majówkę wypełniły zabawy z liną, łyżką i wodą, strzałami, którymi trzeba było upolować żyrafę. W tajemniczej piwnicy domu Sióstr Klawerianek nie było kresu radości z poznawanych różnych nieznanych dotąd dzieciom przedmiotów z egzotycznych zakątków ziemi. Można było nawet pochodzić w oryginalnych strojach przywiezionych z różnych kontynentów. Nie zabrakło też wspólnej modlitwy, tańców i specyficznej “kuchni misjonarza”. W każdym razie nikt nie chodził głodny. Na koniec odbyliśmy “podróż do serca”. Każdy wyciął z papieru serce, na którym narysował swoje uczucia, jakie towarzyszyły mu podczas spotkania.


Były do wyboru najważniejsze pięć uczuć, które najczęściej zamieszkują w naszych sercach, a budzą się wtedy, gdy coś na zewnątrz się dzieje. Jakie to najważniejsze uczucia? Radość, smutek złość, strach i zmęczenie. Na każdym sercu został namalowany uśmiech, który oznaczał radość z przeżytego dnia. Ktoś namalował na sercu oprócz radości także zmęczenie. To dobry znak. Tak trzymajmy! Kolejne przygody czekają nas już na wakacjach z misjami. Do zobaczenia!

Siostry Klawerianki z Krakowa

Коментарі


bottom of page