projekty misyjne

Projekty misyjne

Sprzęt do nauki, rehabilitacji i  zabawy

W imieniu sióstr ze Zgromadzenia Oblubienic Krzyża Świętego, opiekującymi się niepełnosprawnymi dziećmi w ośrodku w Tan An Lagi, zawracam się do Was, drodzy Dobroczyńcy, z ogromną prośbą o pomoc finansową. Potrzebujemy jej, aby kupić pomoce niezbędne do nauki i zabawy dla naszych dzieci oraz urządzeń do rehabilitacji dla pacjentów z okolicznych wiosek. Obecnie w naszym ośrodku przebywa 40 dzieci z różnym stopniem i rodzajem niepełnosprawności. Oprócz codziennej opieki nad nimi staramy się nauczyć ich komunikowania się z innymi i zdobywania umiejętności potrzebnych do integracji w społeczeństwie, bo pragniemy, aby czuły się akceptowane i kochane. Dlatego potrzebujemy dla nich odpowiedniego komputera do nauki, motocykla, abyśmy mogły zawieźć je w razie potrzeby do szpitala, zjeżdżalnię, huśtawkę, namiot z piłeczkami do zabawy i telewizor do miłego spędzania czasu. Przy ośrodku prowadzimy małą przychodnię dla ubogich, starszych i często samotnych osób z okolicznych wiosek, i aby wyjść naprzeciw ich potrzebom chcemy zakupić urządzenia do rehabilitacji – Doctor home THN6-15 i laser Mini-650D. Całkowity koszt projektu to 10 tys. dolarów, ale będziemy wdzięczne za jakąkolwiek pomoc. Polecamy Bogu w modlitwie wszystkie Wasze intencje.

s. Mary Vo Huyen Van LHC

Nha Trang, Wietnam

projekty_wietnam_edited.jpg

Mleko dla dzieci i remont ośrodka

Zgromadzenie Sióstr Świętej Rodziny ze Spoleto od wielu lat pracuje na misjach w regionie Kabadougou-Bafing-Folon na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Jako siostry-misjonarki cały czas będąc świadkami walki mieszkańców z ubóstwem, postanowiły zająć się ochroną i opieką nad sierotami i dziećmi pochodzącymi z ubogich rodzin oraz potrzebującymi schronienia i stałego dożywiania. Z myślą o nich w 2011 roku powstał ośrodek, w którym dom i opiekę znajduje piętnaścioro dzieci. Mają tam zapewnione miejsce do zamieszkania, wyżywienie, wychowanie i opiekę medyczną. Wiele z tych dzieci, po okresowym pobycie w ośrodku, powraca do własnych rodzin, ale wszystkie są potem przez nas systematycznie odwiedzane. Niektóre dzieci trafiają do rodzin zastępczych lub są adoptowane, zgodnie z wymogami prawa państwowego. Po wielu latach użytkowania i eksploatacji budynki ośrodka wymagają remontu, niezbędne jest odmalowanie wszystkich ścian. Dlatego, jako siostry ze Zgromadzenia Sióstr Świętej Rodziny ze Spoleto, zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc w zakupie mleka dla dzieci i w remoncie ośrodka. Koszty naszych projektów to 2500 $ na zakup mleka i 4700 $ na remont ośrodka. Z góry dziękujemy za wszelką pomoc dla naszych dzieci i ich rodzin oraz zapewniamy o modlitwie za wszystkich dobroczyńców.

s. Rosaria Giacone SSFS

Odienne, Wybrzeże Kości Słoniowej

projekt_costa-davorio.jpg

Wyposażenie kaplic
Zostałem wyświęcony na kapłana w sierpniu 2004 roku, a od września 2013 roku jestem proboszczem w parafii Reweng. Jest to jedna ze starszych parafii w diecezji Ruteng, liczącą kilka stacji misyjnych: Amba, Lalong, Kakor i Reweng. Parafia liczy 5600 rodzin katolickich i około 11 560 parafian. W 2015 roku wraz z moimi parafianami rozpoczęliśmy budowę dwóch kaplic – w Amba i Lalong. Udało nam się je wybudować dzięki zaangażowaniu i wkładowi całej wspólnoty parafialnej. W 2018 roku ukończyliśmy nasze dzieła. Wszyscy
pragną bardzo spotykać się już w nowych kaplicach na modlitwie i sprawowaniu Eucharystii.
Niestety jest to jeszcze niemożliwe, gdyż nie stać nas na zakup koniecznego wyposażenia,
m.in.: ławek, nagłośnienia i paramentów liturgicznych. Katolicy mojej parafii są prostymi rolnikami i nie są w stanie podołać kosztom wyposażenia. Zwracam się z gorącą prośbą o pomoc, mając nadzieję, że pomożecie nam stworzyć w kaplicach miejsce godne obecności Jezusa Eucharystycznego.


ks. Fernandus Tahul
Ruteng, Indonezja

projekt3.jpg

Z rzeczy boskich najbardziej boską jest współpraca nad zbawieniem dusz.

Siostry Misjonarki
św. Piotra Klawera
  • White Facebook Icon
  • White Twitter Icon
  • White Instagram Icon
  • Flickr - Grey Koło

© Zgromadzenie Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera 2020