projekty misyjne

Projekty misyjne

Budowa kościoła

 

Drodzy Dobroczyńcy, zwracam się do Was z gorącą prośbą o pomoc materialną w budowie kościoła w wiosce Seltamin, położonej w północnej części Prowincji Zachodniej. Wioska znajduje się w górach, gdzie nie docierają żadne pomoce rządowe ani z innych organizacji. Zbudowany kilka lat temu kościół, z materiałów dostępnych w buszu, został zniszczony przez silne opady deszczu, które występują tu cały rok. Potrzebujemy więc nowego i solidnego kościoła, który będzie służył także mieszkańcom okolicznych wiosek: Mukmukabip, Baktamin, Fagobip i Senganabip. Pragniemy, aby stał się on centrum ewangelizacji i punktem odniesienia dla naszych wiernych w środowisku o mocnych wpływach protestanckich. Zapewniam o naszej wdzięczności i modlitwie za Was wszystkich.

bp Gilles Ken

Daru-Kiunga, Papua Nowa Gwinea

ks_edited_edited.png

Czas jaki zostaje nam podarowany w ciągu 40-dniowego Wielkiego Postu, może stać się okazją do zatrzymanie i spojrzenia na otaczającą nas  oczami przemienionymi wiarą, nadzieją i miłością.  Spoglądając z miłością możemy dostrzec Boga w oczach drugiego człowieka, a wyciągając ku niemu swoje dłonie otrzymać stokroć więcej. Prośby z jakimi zwracają się do nas misjonarze staja się konkretnym gestem wielkopostnych uczynków miłosierdzia.

Kochani Przyjaciele Misji, po raz kolejny przedstawiamy prośby misjonarzy, z nadzieją, że nie pozostaną oni sami w swym apostolskim trudzie. Niosąc pomoc duchową i materialną uczestniczymy w ich pracy przyczyniając się do budowania Królestwa Bożego. 

Dziękujemy za każdą modlitwę, ofiarowane cierpienie i ofiarę przekazaną na pomoc najbardziej potrzebującym na misjach i zapewniamy o  wdzięcznej pamięci w modlitwie  życząc owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu.

DSC04288_edited.jpg

Sprzęt do nauki, rehabilitacji i  zabawy

W imieniu sióstr ze Zgromadzenia Oblubienic Krzyża Świętego, opiekującymi się niepełnosprawnymi dziećmi w ośrodku w Tan An Lagi, zawracam się do Was, drodzy Dobroczyńcy, z ogromną prośbą o pomoc finansową. Potrzebujemy jej, aby kupić pomoce niezbędne do nauki i zabawy dla naszych dzieci oraz urządzeń do rehabilitacji dla pacjentów z okolicznych wiosek. Obecnie w naszym ośrodku przebywa 40 dzieci z różnym stopniem i rodzajem niepełnosprawności. Oprócz codziennej opieki nad nimi staramy się nauczyć ich komunikowania się z innymi i zdobywania umiejętności potrzebnych do integracji w społeczeństwie, bo pragniemy, aby czuły się akceptowane i kochane. Dlatego potrzebujemy dla nich odpowiedniego komputera do nauki, motocykla, abyśmy mogły zawieźć je w razie potrzeby do szpitala, zjeżdżalnię, huśtawkę, namiot z piłeczkami do zabawy i telewizor do miłego spędzania czasu. Przy ośrodku prowadzimy małą przychodnię dla ubogich, starszych i często samotnych osób z okolicznych wiosek, i aby wyjść naprzeciw ich potrzebom chcemy zakupić urządzenia do rehabilitacji – Doctor home THN6-15 i laser Mini-650D. Całkowity koszt projektu to 10 tys. dolarów, ale będziemy wdzięczne za jakąkolwiek pomoc. Polecamy Bogu w modlitwie wszystkie Wasze intencje.

s. Mary Vo Huyen Van LHC

Nha Trang, Wietnam

projekty_wietnam_edited.jpg

Z rzeczy boskich najbardziej boską jest współpraca nad zbawieniem dusz.

Siostry Misjonarki
św. Piotra Klawera
  • White Facebook Icon
  • White Twitter Icon
  • White Instagram Icon
  • Flickr - Grey Koło

© Zgromadzenie Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera 2020