top of page
Szukaj

Bukalasa

Studenci z Akademickiego Koła Misjologicznego w czasie doświadczenia misyjnego w Ugandzie pomagali miedzy innymi w gospodarstwie seminaryjnym.


Bukalasa jest jednym z najstarszych seminariów Afryki Subsaharyjskiej. Znajduje się w Ugandzie i dziś stanowi miejsce formacji Niższego Seminarium Duchownego.

Szkoła średnia daje wykształcenie prawie 500 uczniom. Część z nich będzie kiedyś kontynuowała formację w Wyższym Seminarium i budowała Kościół lokalny, służąc Bogu i ludziom jako księża. Część otrzyma solidne wykształcenie i formację, by mieć szansę na tworzenie coraz lepszego społeczeństwa.

Koszty utrzymania szkoły, internatu oraz opłacenia nauczycieli i personelu są bardzo duże. Wyżywienie w większości pochodzi z własnych upraw i hodowli, które w ostatnich latach nie są już tak obfite. Zmiany klimatyczne, brak deszczu i coraz częstsze choroby powodują duże zniszczenia i straty.

Wielkim wsparciem będzie utworzenie systemu nawadniającego, który zapewni zarówno stałość produktów żywieniowych, a także da stabilną pracę okolicznym mieszkańcom zatrudnionym w naszym gospodarstwie.

Będziemy wdzięczni za Waszą modlitwę i pomoc w budowaniu przyszłości naszego kościoła lokalnego i rozwoju społeczeństwa Ugandy. Z darem modlitwy.


ks. Augustyn Ssembajjwe

Rektor Niższego Seminarium w Buklasa
Ks. Augustyn przesłał niedawno filmiki pokazując jak rośną sadzona przez AKM trawa słoniowa rośnie! Jeśli będzie wystarczająco deszczu to będą obfite zbiory.

Comments


bottom of page