Zapraszamy do Krosna


6 lipca przypada wspomnienie liturgiczne bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, wielkiej misjonarki i Założycielki naszego Zgromadzenia.

Bł. Maria Teresa choć nigdy w Afryce nie była, poświęciła temu kontynentowi całe swoje życie i dziś jest nazywana Matką Afryki. Swoją działalnością przyczyniła się do rozwoju Kościoła w Afryce. Ożywiła także ducha misyjnego, zapraszając do współpracy misyjnej szerokie rzesze ludzi. W swej pracy misyjnej zwracała się do wszystkich katolików, przekonana, że każdy, kto otrzymał na chrzcie świętym dar wiary, ma obowiązek dzielić się nią z innymi narodami. Ukazała w ten sposób najcenniejsze wartości, jakie naród chrześcijański może nieść innym narodom - wiarę w Boga i miłość drugiego człowieka.

W dniu jej liturgicznego wspomnienia 6 lipca 2019 r., pragniemy serdecznie zaprosić do wspólnego świętowania, wszystkich Współpracowników naszego Zgromadzenia, którzy na różne sposoby kontynuują dziś dzieło zapoczątkowane przez bł. Marię Teresę. W tym roku dodatkową okazją do dziękczynienia i świętowania jest 125. rocznica powstania naszego Zgromadzenia. Zapraszamy więc serdecznie na spotkanie misyjne, które odbędzie się w naszym domu w Krośnie (ul. Łukasiewicza 62). Spotkanie rozpoczniemy Eucharystią o godz. 15.00, po której będzie czas na wspólne świętowanie. Będziemy mogli wysłuchać świadectw zaproszonych gości - ks. Stanisława Stanisławka, wieloletniego misjonarza z Kamerunu i br. Zdzisława Olejko pracującego w Rwandzie, a najmłodsi będą mogli także wziąć udział w wielu ciekawych konkursach i zabawach.

Na spotkanie można przyjechać z rodziną i osobami zainteresowanymi misjami. Uprzejmie prosimy o potwierdzenie swojego udziału telefonicznie – (13) 43 216 76; kom. 668 503 068 lub e-mailem: s.krystyna@gmail.com

38 wyświetlenia

Copyright © 2019 Siostry Misjonarki św. Piotra Klawera. Wszystkie prawa zastrzeżone.Administrator

SSPC - area riservata

  • Szary Instagram Ikona
  • Twitter - Grey Koło
  • Flickr - Grey Koło
  • Facebook - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Flickr - Grey Koło