top of page
Szukaj

Wielki Post 2023

Drodzy Przyjaciele Misji,

Po raz kolejny Bóg daje nam możliwość, by wejść na wyjątkową drogę wielkopostną. Czas 40-dniowej łaski, kiedy jesteśmy zaproszeni, by poprzez post, modlitwę i jałmużnę otworzyć szeroko drzwi naszego serca i pozwolić Jezusowi wejść do naszego życia z bezinteresownym darem Jego obecności. Są miejsca i sytuacje, gdzie oblicze Jezusa można dostrzec wyraźniej, gdzie Jego obecność jest wręcz namacalna, miejsca uprzywilejowane – to ubogie domy naszych braci i sióstr, to skromne progi niewielkich kościołów, tętniące jednak miłością do Boga.

Post przygotowuje glebę, modlitwa nawadnia, jałmużna użyźnia. Mamy pewność w wierze, że gdy pora nadejdzie, będziemy zbierać plony, o ile w pracy nie ustaniemy i że dzięki darowi wytrwałości otrzymamy obiecane dobro dla naszego i innych zbawienia. Praktykując miłość braterską wobec wszystkich, jednoczymy się z Chrystusem, który oddał za nas życie, smakujemy radości Królestwa niebieskiego, w którym Bóg będzie wszystkim we wszystkich.

Misjonarze, którzy codziennie dotykają takich miejsc, potrzebują wsparcia naszą modlitwą, postem i jałmużną. Dziękujemy za każdy gest duchowej i materialnej pomocy, za braterską miłość i solidarność we współpracy dla zbawienia dusz.

Dziękujemy Wam za wrażliwość i hojność z jaką spieszycie do najdalszych zakątków świata. Zapewniamy o wdzięcznej modlitwie za Was i Wasze rodziny. Życzymy owocnego przeżycia czasu Wielkiego Postu, prowadzącego ku radości Zmartwychwstania.コメント


bottom of page