top of page
Szukaj

Warsztaty duchowości misyjnej - online

duchowości misyjnej inaczej. Jest wyjście:

5 x MMyśleć pozytywnie
Mieć właściwe ukierunkowanie
Mówić z serca
Możliwych rozwiązań szukać i
Modlić się.

Temat ten, pragniemy wpisać w kontynuację naszych misyjnych spotkań, które cieszyły się powodzeniem na platformie Zoom w Tygodniu Misyjnym w październiku 2020. Krótki zarys treści warsztatów.

Zawartość pierwszego “M” to: 1. Patrzeć, 2. Słuchać, 3. Smakować, 4. Rozpoznać, 5. Zachwycić się. Kolejne “M” to: Ukierunkowanie – na kogo lub na co najczęściej kierujemy swój wzrok, swoje serce? Na: Boga; na: Człowieka; na: samego Siebie; na: pragnienia serca; na: codzienność. Trzecie “M” to: mówić z serca. Tutaj zatrzymamy się w niezgłębionym Sercu Boga. Kolejne “M”: możliwych rozwiązań szukać, oparte będzie na osobistym doświadczeniu życiowym. Piąte “M”: modlić się, zawierać będzie indywidualną decyzję: ku Bogu i Ludziom. Kto może wziąć udział w warsztatach? Osoby świeckie, pełnoletnie.

Zapisy

Swoją decyzję udziału w warsztatach należy zgłosić poprzez formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie internetowej www.misje.diecezja.pl

Wybierz dzień i godzinę najbardziej Ci odpowiadającą. Warsztaty odbywać się będą od 9.00 do 13.00; od 16.00 do 20.30. Czas trwania spotkania to pół godziny.

O zdjęciu, charakteryzującym nasze spotkania.Chrystogram

Zdjęcie przedstawia Chrystogram, który był umieszczony na frontonie Świątyni zbudowanej na Redukcjach Jezuickich w Argentynie w stanie Missiones. Dziś tak „stoi” z boku ołtarza w ruinach Świątyni na terenie pozostałości osiedla Indian z XVII wieku. IHS jest greckim skrótem imienia JEZUS. Inne rozwinięcie: Jezus Zbawiciel człowieka.

Ruiny

Pragniemy, w naszych spotkaniach, posługiwać się tymi „narzędziami” – z tych konkretnych Redukcji, które przedstawiają się jako symbole naszego życia. Tak, jak odczułam żywą obecność Boga w tym szczególnym miejscu oraz zrozumiałam różne wymiary „ruin” w moim życiu, tak pragnę, wraz z Wami, odkrywać obecność Boga w sobie, w Tobie, w Człowieku, który Go zna czy nie zna, żyjącego w różnych kulturach świata. Obecność Boga we mnie i w Tobie jest tak realna jak to, że istniejemy.

Narzędzia

Kolejnymi narzędziami będą prezentacje, które dotyczyć będą duchowości ignacjańskiej, duchowości klaweriańskiej i duchowości misyjnej. Będziemy wręczać Wam te narzędzia, by nimi się posługiwać tak, jak różnorodnymi narzędziami do pracy w ogrodzie. Prowadzący warsztaty: s. Bożena Najbar - Zgromadzenie Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera, Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Misyjnego ks. Tadeusz Dziedzic

Comments


bottom of page