Ośrodek zdrowia potrzebuje pomocy

Siostry Dominikanki posługujące w Kamerunie, zwróciły się do nas z prośbą o pomoc:

Nasza misja znajduje się na obrzeżach Bertoua. Nie ma tu asfaltu, a do centrum miasta można się dostać pokonując bardzo wyboistą drogę. Prowadzimy tutaj ośrodek zdrowia, w którym pracują nasze dwie siostry: s. Klara jest pielęgniarką i s. Michaela, która jest stomatologiem. Ze względu na prowadzony ośrodek zdrowia i pracę wśród najuboższych musimy się sporo przemieszczać. Przewozimy chorych, których każdego dnia w ośrodku jest około 70, a także jeździmy po leki do Yaounde i Douala. Dodatkowo prowadzimy przedszkole i pracę duszpasterską w różnych sektorach. Do tej pory radziłyśmy sobie z pokonywaniem trudnych kameruńskich dróg, używając samochodu należącego do diecezji. Niestety samochód od pewnego czasu coraz częściej się psuje. Chciałybyśmy kupić nowy, ale nie mamy na to wystarczających funduszy. Zwracam się więc z gorącą prośbą o pomoc w zakupie nowego samochodu. Pozostajemy w łączności modlitewnej.

s. Alicja Maria Ciesielska OP

Bertoua, Kamerun


Wydaje się, że dla Afryki wybiła godzina zbawienia. Równocześnie z badaczami Afryki, potęgami kolonialnymi, spieszą setki i tysiące ofiarnych głosicieli wiary, tysiące heroicznych sióstr na czarny kontynent, a tam tysiące dorosłych i dzieci z utęsknieniem czekają na Dobrą Nowinę Ewangelii.

bł. Maria Teresa Ledóchowska, 1898r.


Darowiznę można przekazać online, bądź bezpośrednio do Sekretariatu Misyjnego lub jednej z naszych wspólnot.29 wyświetlenia

Copyright © 2019 Siostry Misjonarki św. Piotra Klawera. Wszystkie prawa zastrzeżone.Administrator

SSPC - area riservata

  • Szary Instagram Ikona
  • Twitter - Grey Koło
  • Flickr - Grey Koło
  • Facebook - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Flickr - Grey Koło