Międzynarodowe świętowanie - relacje

Aktualizacja: 25 cze 2019

29 kwietnia dla 251 sióstr klawerianek, obecnych na wszystkich kontynentach, oraz dla niezliczonej liczny naszych zelatorów, dobroczyńców prenumeratorów oraz dla członków zewnętrznych - eksternistek i eksternistów to wyjątkowy dzień. Równo 125 lat temu została powołana do życia rodzina klaweriańska - dziś międzynarodowe Zgromadzenie Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera.


Film z obchodów Jubileuszu w KrakowieSzkocja, świętowanie klaweriańskiego Jubileuszu w gronie przyjaciół i dobroczyńców.

Siostry Klawerianki ze wspólnoty w Toronto - Kanada, 5 maja w niedzielę świętowały Jubileusz 125 - lecia Zgromadzenia.


Uroczystości we wspólnocie w Nowej Zelandii (Wellington)Trydent - celebracja 125 lat założenia Zgromadzenia Sióstr Klawerianek.


Świętowanie w Brazylii
Dziękujemy za 125 lat Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera, u stóp Matki Bożej na Jasnej Górze:

Homilia abp. Wacława Depo:

Echa z poznańskiej wspólnoty:

W sobotnie popołudnie w kaplicy Sióstr Klawerianek w Poznaniu odbyła się uroczysta Msza Święta z okazji Jubileuszu 125-lecia Zgromadzenia. Uczestniczyły w niej osoby włączające się w działalność misyjną kościoła oraz przyjaciele wspólnoty poznańskiej. Eucharystia była wielkim dziękczynieniem Bogu dziękczynienie za 125 lat służby kościołowi misyjnemu. Podczas homilii ks. Jacek Stępczak podkreślił, iż mandat posłannictwa głoszenia Dobrej Nowiny otrzymali nie tylko misjonarze, ale mocy chrztu św. obowiązek jej głoszenia mają wszyscy wierni, przede wszystkim świadectwem swojego życia. Co za pewne jest o wiele trudniejsze.

Drugą część spotkania rozpoczął słodki poczęstunek podczas, którego ks. Jacek podzielił się historią poznania osoby bł. Marii Teresy Ledóchowskiej „Matki Afryki”. Zasłyszane wiadomości zawdzięcza w dużej mierze swojej mamie, która wiele opowiadała o rodzinie Ledóchowskich. Parafia pw. św. Józefa w Środzie Wielkopolskiej jest jedyną parafią w archidiecezji poznańskiej, gdzie znajdują się relikwie obydwu sióstr Ledóchowskich i gdzie też odprawiane jest nabożeństwo ku czci bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.
Uroczystości w domu generalnym w Rzymie

Echa z Urugwaju - MontevideoZaproszenie do Brazylii - Curytyba :)


Szkocja - przygotowania do uroczystości w czasie której nowi członkowie zewnętrzni dołączą do grona eksternistów.

Dla angielskojęzycznych gości:


Argentyna - Buenos Aires, dziś uroczystości 125- lecia Zgromadzenia i konsekracja 3 nowych Eksternistek.
158 wyświetlenia

Copyright © 2019 Siostry Misjonarki św. Piotra Klawera. Wszystkie prawa zastrzeżone.Administrator

SSPC - area riservata

  • Szary Instagram Ikona
  • Twitter - Grey Koło
  • Flickr - Grey Koło
  • Facebook - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Flickr - Grey Koło