top of page
Szukaj

Meksykańskie słońce


Siostra Maria, pracująca w Meksyku zwraca się do nas z prośbą. Oto fragment jej listu:

Zadaszenie dla szkoły

W naszej szkole uczy się 411 uczniów. Edukacja jest zapewniana od oddziałów przedszkolnych aż po szkołę średnią. Wielu meksykańskich rodzin nie stać na pokrycie kosztów edukacji, dlatego spora część dzieci korzysta z programu stypendialnego. Dziećmi opiekuje się sześć sióstr, a Zgromadzenie Sióstr Misjonarek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, prowadzi to dzieło już od prawie 50 lat.

Nasz charyzmat posyła nas do głoszenia Ewangelii tam, gdzie Kościół najbardziej jej potrzebuje, poprzez misje, katechezę, edukację, zwłaszcza w miejscach zmarginalizowanych i ubogich. Wierząc w słowa z Mateuszowej Ewangelii: proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczecie, a otworzą wam. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje, a kto szuka, znajduje, a kołaczącemu otworzą (Mt 7, 7-11), zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie dla budowy zadaszenia w naszej szkole.

Chcą umożliwić naszym uczniom uczestniczenie w zajęciach pozalekcyjnych, wydarzeniach kulturalnych, a także zajęciach sportowych, przystosowałyśmy dach szkoły na swoiste miejsce spotkań i zajęć. Warunki pogodowe często nam jednak przeszkadzają, dlatego chcemy, aby to miejsce miało swoje zadaszenie. Wtedy ochroni to uczniów od deszczu, upału, zimna. Wdzięczne za pomoc, zapewniamy o modlitwie i wdzięczności!

s. Maria del Socorro
Projekt Meksyk
.pdf
Download PDF • 254KB


Comments


bottom of page