Majówka Misyjna


Dnia 14 maja 2019 roku, w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Krośnie, przy ul. Bursaki 41, odbędzie się w Krośnie Majówka Misyjna dla dzieci pod hasłem: „I TY MOŻESZ ZMIENIĆ ŚWIAT NA LEPSZY”. Będzie to X misyjne święto, na które serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci.

Gośćmi tegorocznego spotkania będą: ks. Stanisław Stanisławek, misjonarz z Kamerunu i siostry klawerianki z Nigerii.

Celem spotkania jest uwrażliwienie dzieci na potrzeby ich rówieśników żyjących w krajach misyjnych oraz włączenie ich w dzieło pomocy misjom. Podczas Majówki Misyjnej pragniemy przyjść z pomocą chorym dzieciom z Kamerunu o których pisze s. Nazariusza Żuczek: „Do Kamerunu przyjechałam w 2002 roku. Z zawodu jestem pielęgniarką, więc powierzono mi troskę o przychodnię w Abong-Mbang. Otrzymałam mały budynek i powoli zaczęłam leczyć chorych. Po dwóch miesiącach stwierdziłam, że pracuję tu nie tylko jako pielęgniarka, ale również jako lekarz. W mojej pracy spotykam bardzo dużo chorych i niedożywionych dzieci. Ostatnio przyszła do mnie starsza kobieta z pięciotygodniowym dzieckiem, którego matka zmarła przy porodzie. Wchodząc powiedziała, że dziecko nie jest chore, a ona przyszła po radę. Twierdziła, że dziecko chętnie je, lecz nie przybywa na wadze. Na moje pytanie, czym je karmi, powiedziała, że mąką kukurydzianą ugotowaną na wodzie. Dla mnie było to jasne, gdyż kukurydza nie ma wielu podstawowych składników odżywczych. Zachęciłam ją do kupienia mleka, ale kobieta nie miała pieniędzy, aby je zakupić”.

Mamy nadzieję, że Majówka będzie misyjnym świętem, które jeszcze bardziej rozpali entuzjazm do misji w dziecięcych sercach. Przez modlitwę oraz pomoc materialną, każde dziecko będzie mogło stać się misjonarzem niosącym miłość całemu światu!

Serdecznie zapraszamy!

PROGRAM SPOTKANIA:

9.30 - Przywitanie grup

10.00 - Przedstawienie „Spragnieni miłości…”

10.30 - Msza Święta

11.30 - Spotkania z misjonarzami

Kuchnia misjonarza, Targ pod Baobabem i wspólne zabawy

13.30 - Losowanie nagród, misyjne błogosławieństwo

Zgłoszenia prosimy kierować na adres:

Siostry Klawerianki

ul. Łukasiewicza 62

38-400 Krosno

tel. 13 43 216 76 lub kom. 668 503 068

e-mail: sr.krystyna@gmail.com

wpisowe: 5 zł

52 wyświetlenia

Copyright © 2019 Siostry Misjonarki św. Piotra Klawera. Wszystkie prawa zastrzeżone.Administrator

SSPC - area riservata

  • Szary Instagram Ikona
  • Twitter - Grey Koło
  • Flickr - Grey Koło
  • Facebook - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Flickr - Grey Koło