top of page
Szukaj

Dom spokojnej starości


Drodzy Przyjaciele, przedstawiamy Waszej modlitwie i otwartemu sercu prośbę sióstr posługujących w Pakistanie.

Posługa misyjna w Lahore, mieście położonym na wschodzie Pakistanu, na zachodnim przedgórzu Himalajów, w pobliżu granicy z Indiami, jest bardzo wymagająca. Jako Siostry Miłosierdzia Jezusa i Maryi opiekujemy się tu osobami starszymi, bezradnymi, odrzuconymi i samotnymi.

W Pakistanie osoby starsze żyją w krytycznych warunkach. Ich rodziny z powodu ubóstwa i wysokich kosztów życia nie są w stanie zapewnić im odpowiedniego odżywiania i leczenia. W ten sposób doświadczają odrzucenia przez własne dzieci i stają się uciskane w społeczeństwie. Często są źle traktowane i nie otrzymują odpowiedniej miłości ani opieki, której potrzebują w tej trudnej fazie życia.

Postanowiłyśmy zrealizować projekt, dzięki któremu stworzymy Dom spokojnej starości. Aktualnie mamy około 30 podopiecznych z naszej archidiecezji, ale chętnych i potrzebujących jest znacznie więcej. W naszym domu osoby w podeszłym wieku mają zapewnione zakwaterowanie, odpowiednią opiekę medyczną i niezbędne środki do życia. Udało się nam zorganizować też cotygodniowe wizyty lekarza, a także zakupić cyfrowy ciśnieniomierz i glukometr.

Nie omijają nas jednak problemy dnia codziennego. Pilnych potrzeb mamy sporo. Brakuje nam środków na wyposażenie domu, a także na zakup leków i odpowiedniej odzieży dla naszych podopiecznych! Będziemy wdzięczne za Waszą wrażliwość i każdą pomoc! Prowadzenie Domu spokojnej starości jest dużym wyzwaniem, ale wiemy, że to co robimy, jest potrzebne dla chwały Pana. On nikogo nie opuszcza w potrzebie! Ufne Bożemu Miłosierdziu prosimy o wsparcie dla naszego projektu. Zapewniamy o naszej modlitwie i pamięci. Pan z Wami!


s. Victoria Rehinat SCJM

Lahore, Pakistan

Projekt 09_2023
.pdf
Pobierz PDF • 894KB

Comentarios


bottom of page